Українська мова та літературне читання

АнтонімиПрезентація
Тема:Слова, які відповідають на питання хто? що? Вимова і написання слово портфель, календар. (Вправи: 279 — 282)
Мета:дати учнями уявлення про слово — назви предметів (іменники).Вчити розрізняти “предмет” і “слово” як його назву. Формувати вміння ставити питання до слів, що означають назви конкретних предметів та істот.
Обладнання:схема,
Хід уроку
1.Організація класу.
2.Повідомлення теми і завдань уроку.
2.1. “ У Незнайковій школі”
- У Незнайковій школі дітям дали завдання скласти речення із “розспипаних” слів. Він склав і просить вас перевірити, чи правильно він виконав завдання.
Небі у хмаронька пливе.
-Це речення?
-Чому ці слова не складають речення?(не виражена думка,слова не пов”язані між собою)
-Про що говориться у реченні?
-Що вона там робить?
-Назвіть головну пару у реченні?
-Як по-іншому можна скласти речення із цих слів?
2.2.Висновок
-Ми виконали завдання Незнайка, склали речення. А щоб скласти речення, висловити думку-потрібні слова. Чи можуть бути слова без значень? А що можуть означати слова? Всі учні Незнайкової школи Мудрої Сови розпочали вивчення великої теми “Слово”. Давайте і ми поринемо у світ слова.
3.Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
-Погляньте на дошку, ви знаєте хто це зображений?Це козак. Визнаєте хто такі козаки?Козаки  це вільні люди які воювали за свою долю. А подивіться, що це в нього в руках? Це бандура - музичний інструмент, великий за розмірами і дуже старовинний. А скажіть мені що там ще зображено? А на яке питання відповідає слово “козак”?А на яке відповідає слово “кручі”, “небо”...
- А давайте прочитаємо вірші що так і називається “Бандура”(і виберемо слова які відповідають на питання хто?;на питання що?).
4.Каліграфічна хвилинка
-А сьогодні ми не будемо поповняти свій словничок,а тільки пригадаємо
Календар і портфель,а хто мені скаже які бувають календарі?а порфелі?
По ор рт тф ель    портфель
-Поділіть усно його на склади по різному.
5.Тренувальні вправи
- А зараз відкривайте підручники на ст. 108 і подивіться на вправу 279.Давайте прочитаємо завдання. Нам потрібно сказати, хто це.
-Хто це?(розгляд малюнків 1,2,3)
- Що означають ці слова?(назви людей)
-Хто це?(розгляд малюнків 4,5,6)
-На яке питання відповідають назви людей і тварин?
-Молодці ,а тепер записуємо в зошит за зразком:
(Хто це?) Учень, автоінспектор, кухар, кінь, їжак, риба.
-А зараз виконаємо вправу 280. Нам потрібно виконати те саме, тільки там питання Що це?
-Що це?(Літак,ракета,трактор,портфель,косинець,календар.)
-На яке питання відповідають ці назви предметів?
Висновок
Назви людей і тварин відповідають на питання хто?
Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?(приклади — ілюстрації)
6.Фізкультхвлиника.
7.Вправа — дивина 281.
- Прочитайте текст, з”ясовуючи значення невідомих слів.
- Які почуття виникли у вас під час читання цього оповідання?
- Хто бажає провести бесіду зі своїм портфелем?з портфелем друга?Навіщо?
- Ще раз почитайте заголовок і запишіть повну відповідь на запитання.
- Яке речення утворилося?
- Поміркуйте, яке слово “заховалось”у слові “портфель”.(порт)
-Які ще слова можна скласти із використанням букв слова портфель?(Рот, лот, торт, той, форт, лор, фтор, торф.)
- А давайте поставимо запитання до кожного з цих слів.
8.Підсумок уроку.
- Яке правило ми сьогодні вивчили?
- А зараз пограємо гру. Я буду вам  кидати м”яч і казати слово, а ви маєте сказати на яке питання воно відповідає.
9.Домашнє завдання
-А на домашнє завдання вам буде скласти речення зі словами “календар”, “портфель”.


Немає коментарів:

Дописати коментар