Математика

Презентація
Тема:Таблиця ділення на 3. Складання задач за малюнком і запитанням,за поданим розв”язанням (№656-663).
Мета:скласти таблицю ділення на 3, працювати над її засвоєнням; формувати уміння розв”язувати і порівнювати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання:схеми, картки.
Хід уроку
1.Організація класу.
2.Контроль, корекція і закріплення знань.
2.1.Перевірка домашнього завдання.
-Завдання №654.Прочитайте рівності, які склали. Задача №655.Поясни розв”язання задачі.
2.2Усні обчислення.
-А давайте допоможемо і знайдемо яке курчатко у яйці. У нас  є число 9. І нам потрібно розв”язати приклади.
-Гра “Квіточка”.
2.2.Каліграфічна хвилинка.
-А зараз відкривайте свої зошити, записуємо число, класна робота. І каліграфічно записуємо цифру 8.А якщо доставити ще одну цифру 8, то що виходить?
3.Вивчення нового матеріалу.
- Як називаються компоненти дії множення?А ділення?
3.1.Робота з таблицею.
- Давайте повторимо табличку множення на 3.Записуйте табличка ділення на 3.Як з одного приклад на множення зробити 2 на ділення?Давайте запишемо табличку у зошит.
6:3=2              6:2=3
9:3=3              9:3=3
12:3=4            12:4=3
15:3=5            15:5=3
18:3=6            18:6=3
21:3=7            21:7=3
24:3=8            24:8=3
27:3=9            27:9=3
-Яку закономірність ви помітили?
-А зараз записуємо вправа 657.І записуємо у зошит.
6:3=2                                 18:3-6=0
12:3=4                               27:3-4=5
15:3-5=0                            24:3+32=40
21:3+10=17                       38+9:3=41
4.Фізкультхвилинка.
5.Формування математичних умінь.
-Давайте поглянемо на задачу 658.Прочитаємо умову першої задачі.
-Про що йдеться у задачі?Скільки було всього огірків?
-І що з ними зробили?
-І що нам треба дізнатися?
-А розклали це що означає?
9:3=3(ог.)
Відповідь:3 огірка.(на рівні частини)
-А погляньте на наступну задачу. Прочитайте умову.
-Про що йдеться у задачі?Скільки було всього огірків?
-І що з ними зробили?
-І що нам треба дізнатися?
-А розклали це що означає?
9:3=3(т.)
Відповідь:на 3 тарілки.(на вміщення)
-Погляньте на задачу 659.Що нам потрібно тут зробити?
-Давайте складемо першу задачу за малюнком і запитанням.
У двох букетах було 6 тюльпанів разом. Скільки тюльпанів у кожному букеті?
-Про що розповідається у задачі?
-Скільки було букетів?
-А чи можемо ми дізнатися скільки тюльпанів у кожному букеті?
6:2=3(т.)
Відповідь: з тюльпани.
-А давайте складемо наступну задачу.
У одному букеті 3 тюльпана. Скільки тюльпанів у 2 таких букетах.
-Про що розповідається у задачі?
-Скільки було тюльпанів у двох таких букетах?
2˟3=6(т.)
Відповідь:6 тюльпанів.
-Прочитайте умову задачі 661.
-Рівносторонній трикутник- це трикутник у якому всі сторони рівні.
-Про що розповідається у задачі?
-Скільки дорівнює периметр?
-То чому дорівнює довжина однієї сторони?
15:3=5(см)
Відповідь:5 см довжина однієї сторони.
-А зараз погляньте на задачу 660.Давайте складемо задачу за даними.
6.Підсумок урок.

-То про що ми сьогодні говорили?
7.Домашнє завдання
-На домашнє вам будуть номери №662,663.

Немає коментарів:

Дописати коментар